Terugblik: Masterclass Waardecreatie in automotive retail
13 oktober 2015
Op woensdag 7 oktober organiseerde excap in samenwerking met Webuildretail de masterclass Waardecreatie in automotive retail.
Waardecreatie in automotive retail. Een titel die niet zomaar is gekozen. In een markt waarin het aanbod steeds maar transparanter wordt is het creëren van waarde van steeds groter belang. Voor de klant in de vorm van een aantrekkelijke propositie, maar even zo voor de organisatie in de vorm van marge. Het proces van waardecreatie is traditioneel de rol van de marketeer. Maar de rol van de marketeer verandert. Meer en meer zal hij de regie moeten nemen over de klantrelatie. De reis naar de transactie, maar ook daarna in het managen van de ‘customer lifetime value’.
Professionals in de automotive hebben een leerzame middag ervaren. Zij zijn meer te weten gekomen over de toegenomen transparantie in de markt, de verschuiving van sales naar marketing, customer experience-onderzoek, neuromarketing en het verhaal achter Dealerdirect (bekend van ikwilvanmijnautoaf.nl) en met nieuwe inzichten én nieuwe energie naar huis gegaan.
Dorkas Koenen, Marketing director van Essent, vertelde over de commerciële transitie die Essent heeft doorgemaakt, deelde zijn (marketing)inzichten en maakte een doorvertaling naar de uitdagingen in automotive retail. Koenen trok interessante parallellen met de automotive en gaf praktische tips v oor het creëren van (meer)waarde in een transparante markt.
Vervolgens kwam Ivo van de Boer, Operationeel directeur van excap, aan het woord over het creëren van groei in klantwaarde door inzicht in de customer experience. Daarin kwam ook de nieuwe onderzoeksmethode ExperienceCapture aan bod, een methode waarin de beleving gevangen kan worden. De aanwezigen werden vervolgens aangemoedigd deze methode zelf in te zetten om de peilstok eens goed in de service- en salesorganisatie te steken.
Naast de ExperienceCapture methodiek van excap kan de beleving van de klant ook onderbewust gemeten worden. Roderick Reichenbach, neuropsycholoog en co-founder van Braingineers, vertelde uitgebreid over neuromarketing in de automotive. Verschillende technieken worden ingezet om de onbewuste emoties in kaart te brengen. Waarom is het geven van een hand zo belangrijk? En waarom bieden we klanten een kopje koffie aan?
Tot slot nam Bas Oude Luttikhuis, eigenaar van Dealerdirect, de aanwezigen mee in het verhaal achter ikwilvanmijnautoaf.nl, een voorbeeld van vernieuwing in de branche. Bas vertelde over de waarde die Dealerdirect creëert voor consumenten en autobedrijven, deelde zijn buitenlandse ervaringen en sloot af met de succescriteria.
Benieuwd naar onze andere events? Neem dan snel een kijkje op onze eventpagina.
U verlaat de huidige website, u zult nu doorgaan naar een andere website van ons